SCARBOROUGH & DISTRICT EVENING CRICKET LEAGUE


Sponsored by Andy Hire Sales & Service since 1990

Winners of both performance awards will received a £75.00 sports voucher, generously donated by the league sponsor Andy Hire Sales & Service Ltd and were presented by League President Andre Meunier.

Leading Performances 2018

Home Finals Performers Tables Results Fixtures


Name

Team

Opponents

Division

139

G Chadwick

Seamer B

Staxton A

Division A

135*

S Drury

Scarborough

Cayton A

Division B

119*

J Small

Cayton A

Scarborough

Division B

109*

R Laurence

Muston

Forge Valley B

Division C

107*

T Brickman

Ebberston A

Filey

Division A

100*

A Howard

Filey

Ganton

Division A

99*

T Fitzgerald

Filey

Ebberston A

Division A

96

M Kipling

Snainton

Ebberston B

Division C

96

J Bayes

Ravenscar

Staxton B

Division C

92

N Clapham

Scalby B

Ebberston B

Division C

90*

S Pinder

Forge Valley B

Ravenscar

Division C

89

C Anderson

Flixton B

Scalby B

Division C

88*

E Hatton

Flixton B

Forge Valley B

Division C

88

C Sanderson

Sherburn

Scarborough

Division B

88

E Hall

Forge Valley B

Snainton

Division C

87*

E Hatton

Flixton B

Forge Valley B

Division C

85

H Walmsley

Flixton A

Forge Valley A

Division B

81

S Pinder

Forge Valley A

Ebberston B

Division C

79

R Lockey

Scalby B

Muston

Division C

79

B Cunningham

Scalby A

Wykeham A

Division A

79

A Machen

Ebberston A

Ganton

Division A

79

J Bradshaw

Wykeham A

Filey

Division A

77*

T Varey

Forge Valley B

Flixton B

Division C

76*

R Pinder

Staxton A

Scalby A

Division A

76

A Fothergill

Ebberston B

Muston

Division C

75*

T Fitzgerald

Filey

Heslerton

Division A

75

T Lawrence

Muston

Staxton B

Division C

75

J Pick

Ganton

Filey

Division A

74

R Nock

Cloughton A

Scarborough

Division B

73

J Tiffany

Seamer A

Filey

Division A

72*

S Collinson

Seamer B

Forge Valley A

Division B

72

A Machen

Ebberston A

Scalby A

Division A

71*

C Reddish

Forge Valley A

Seamer B

Division B

71*

K Orange

Muston

Forge Valley B

Division C

71

I Cousins

Ganton

Filey

Division A

71

P Mishar

Ravenscar

Flixton B

Division C

70

A Turnbull

Ebberston B

Muston

Division C

69*

J Flinton

Forge Valley B

Wykeham B

Division C

69

C Woodhouse

Cloughton A

Cayton A

Division B

68

L Taylor

Cloughton B

Flixton A

Division B

68

B Luntley

Cloughton A

Seamer B

Division B

67*

L Scott

Staxton B

Forge Valley B

Division C

67

A Turnbull

Ebberston B

Ravenscar

Division C

66*

D Morris

Staxton A

Scalby A

Division A

66*

M Sheader

Seamer B

Cayton A

Division B

66

C Reddish

Forge Valley A

Cayton A

Division B

65

T Brickman

Ebberston A

Seamer A

Division A

64*

M Davies

Snainton

Forge Valley B

Division C

64

C Sanderson

Sherburn

Cloughton A

Division B

64

J Hatton

Flixton A

Cloughton A

Division B

64

N Clapham

Scalby B

Muston

Division C

64

P Metcalfe

Seamer B

Forge Valley A

Division B

63*

D Snowball

Scarborough

Seamer B

Division B

63

B Walker

Scalby A

Staxton A

Division A

62*

K Wilkinson

Heslerton

Scalby A

Division A

62

K Fenwick

Scarborough

Flixton A

Division B

62

T Brickman

Ebberston A

Wykeham A

Division A

62

T Holmes

Ebberston B

Forge Valley A

Division C

62

T Holmes

Ebberston B

Muston

Division C

62

J Bayes

Ravenscar

Wykeham B

Division C

61*

J Bayes

Ravenscar

Ebberston B

Division C

61

J Small

Cayton A

Cloughton A

Division B

61

L Smith

Flixton A

Forge Valley A

Division B

61

J Bayes

Ravenscar

Flixton B

Division C

60*

M Pryce

Cloughton B

Seamer B

Division B

60*

S Boyes

Forge Valley A

Sherburn

Division B

60

J Bayes

Ravenscar

Muston

Division C

60

T Sixsmith

Cayton A

Seamer B

Division B

60

S Collinson

Seamer B

Cayton A

Division B

60

W Bradley

Ganton

Ebberston A

Division A

59*

J Crowe

Cayton B

Ebberston B

Division C

59

M Dennis

Cayton A

Cloughton B

Division B

58*

G Chadwick

Seamer A

Ganton

Division A

58*

T Varey

Forge Valley B

Staxton B

Division C

58

T Varey

Forge Valley B

Cayton B

Division C

57*

J Brown

Cayton B

Snainton

Division C

57

C Hill

Staxton B

Snainton

Division C

56

J Tiffany

Seamer A

Ebberston A

Division A

55

J Holt

Wykeham A

Seamer A

Division A

55

J Mason

Ebberston A

Heslerton

Division A

55

R Woodhead

Cayton A

Seamer B

Division B

55

P Marton

Scalby B

Flixton B

Division C

55

L Cousins

Ganton

Seamer A

Division A

54*

J Greenlay

Heslerton

Wykeham A

Division A

54

C Sanderson

Sherburn

Cayton A

Division B

54

M Davies

Snainton

Cayton B

Division C

53*

D Bentley

Ebberston B

Snainton

Division C

53

T Varey

Forge Valley A

Flixton A

Division B

53

J Tyson

Ebberston B

Cayton B

Division C

53

R Middlewood

Heslerton

Wykeham A

Division A

53

J Welford

Ebberston B

Snainton

Division C

52*

F Ward

Flixton B

Forge Valley B

Division C

52*

A Howard

Filey

Seamer A

Division A

52*

M Cook

Scarborough

Cayton A

Division B

52

C Sample

Flixton B

Scalby B

Division C

51*

M Tissington

Scalby B

Wykeham B

Division C

51*

T Poor

Wykeham B

Ravenscar

Division C

51

R Middlewood

Heslerton

Scalby A

Division A

51

M Lane

Wykeham B

Snainton

Division C

51

A Morris

Seamer A

Filey

Division A

51

D Holborn

Scalby A

Ebberston

Division A

51

J Waters

Ebberston B

Snainton

Division C

51

L Gray

Staxton A

Seamer A

Division A

50r

L Scott

Staxton B

Cayton B

Division C

50*

E Hopper

Scalby A

Wykeham A

Division A

50*

S Triffitt

Heslerton

Ebberston A

Division A

50*

B Norman

Snainton

Cayton B

Division C

50

C Sample

Flixton B

Forge Valley B

Division C

50

R Baldry

Filey

Staxton A

Division A

50

C Reddish

Forge Valley A

Cloughton A

Division B

50

D Jenkinson

Cloughton B

Forge Valley A

Division B


Name

Team

Opponents

Division

6/36

A Glass

Forge Valley A

Cloughton B

Division B

5/7

C Anderson

Flixton B

Snainton

Division C

5/9

M Kipling

Snainton

Ravenscar

Division C

5/11

M Micklethwaite

Cayton B

Muston

Division C

5/15

R Hill

Cayton B

Wykeham B

Division C

5/16

E Swiers

Ebberston A

Seamer A

Division A

5/21

T Holmes

Ebberston B

Muston

Division C

5/23

S Wardman

Cloughton B

Forge Valley A

Division B

5/24

A Holtby

Staxton A

Seamer A

Division A

5/24

W Warwick

Ravenscar

Wykeham B

Division C

5/26

D Wharton

Sherburn

Cayton A

Division B

4/4

I Cousins

Ganton

Ebberston A

Division A

4/9

S Iqbal

Cayton B

Wykeham B

Division C

4/9

C Soulsby

Wykeham B

Snainton

Division C

4/10

S Park

Ravenscar

Cayton B

Division C

4/10

P Webster

Ebberston B

Muston

Division C

4/11

H Tubbs

Wykeham B

Snainton

Division C

4/11

M Fisher

Seamer A

Scalby A

Division A

4/12

D Jemison

Heslerton

Ganton

Division A

4/12

G Chadwick

Seamer A

Scalby A

Division A

4/12

S Thomson

Sherburn

Flixton A

Division B

4/13

H Tubbs

Wykeham B

Snainton

Division C

4/13

A Exton

Scarborough

Seamer B

Division B

4/14

G Jordan

Cloughton A

Cloughton B

Division B

4/14

D Wharton

Sherburn

Flixton A

Division B

4/15

L Smith

Flixton A

Cayton A

Division B

4/15

D Blanchard

Staxton B

Cayton B

Division C

4/16

R Triffitt

Heslerton

Wykeham A

Division A

4/16

A Mudd

Snainton

Cayton B

Division C

4/16

K Glave

Cayton A

Forge Valley A

Division B

4/17

E Cooper

Staxton B

Flixton B

Division C

4/18

L Gray

Staxton A

Ganton

Division A

4/18

S Park

Seamer A

Wykeham A

Division A

4/18

G Jordan

Cloughton A

Sherburn

Division B

4/19

T Fitzgerald

Filey

Seamer A

Division A

4/19

D Meer

Muston

Wykeham B

Division C

4/19

C Towell

Cayton A

Flixton A

Division B

4/20

T Sercombe

Heslerton

Ganton

Division A

4/20

B Briggs

Sherburn

Cayton A

Division B

4/21

H Walmsley

Flixton A

Scarborough

Division B

4/21

D Snowball

Scarborough

Forge Valley A

Division B

4/22

M Fisher

Seamer A

Ebberston A

Division A

4/22

S Hardie

Ebberston A

Scalby A

Division A

4/24

M Nettleton

Forge Valley A

Cloughton A

Division B

4/24

J McNeil

Cayton A

Cloughton A

Division B

4/24

F Barker

Ravenscar

Ebberston B

Division C

4/25

B Norman

Snainton

Wykeham B

Division C

4/25

J Richardson

Ganton

Scalby A

Division A

4/26

T Ward

Cayton A

Sherburn

Division B

4/26

G Hardie

Ebberston B

Muston

Division C

4/27

A Oldroyd

Sherburn

Seamer B

Division B

4/29

D Snowball

Scarborough

Forge Valley A

Division B

4/30

A Hollingsworth

Scalby B

Wykeham B

Division C

4/31

J Dawson

Filey

Staxton A

Division A

4/31

J Flinton

Forge Valley B

Wykeham B

Division C

4/31

J McNeil

Cayton A

Sherburn

Division B

4/35

A Glass

Forge Valley A

Cloughton B

Division B

4/36

R Hill

Cayton B

Muston

Division C

4/38

L Cook

Scalby A

Staxton A

Division A

4/39

P Goodenough

Cloughton A

Flixton A

Division B

4/41

M Micklethwaite

Cayton B

Ravenscar

Division C

4/43

S Park

Seamer A

Ganton

Division A

4/46

D Simpson

Sherburn

Cloughton A

Division B

4/50

A Spaven

Heslerton

Seamer A

Division A

4/67

T Turan

Scalby B

Flixton B

Division C

Batting Performances 2018

Bowling Performances 2018